24/7
Rozwiązania
Ochrona łańcucha bloków
Najlepsza cyberochrona dla kryptoekonomii
Nasza oferta
-
Reagowanie i przywracanie do działania po incydentach
Natychmiastowa reakcja na włamania, kradzież tożsamości i wycieki informacji. Neutralizowanie cyberataków, zanim nastąpi włamanie i ucierpi sieć.
-
Ocena bezpieczeństwa aplikacji
Analiza kodu, identyfikowanie zagrożeń dla inteligentnych kontraktów i wad platformy. Zapobieganie stratom spowodowanym przez obecność szkodliwego kodu w inteligentnych kontraktach lub łańcuchu bloków.
-
Edukacja i świadomość
Każdy użytkownik musi wiedzieć, jak zabezpieczyć się przed wyciekiem. Dowiedz się, jak reagować, gdy aplikacja łańcucha bloków jest podatna na zagrożenia oraz jak zapobiegać incydentom bezpieczeństwa.
-
Ochrona przed oszustwem i phishingiem
Socjotechnika, phishing i oszustwa ciągle należą do potencjalnych zagrożeń — nawet dla chronionych systemów.
Zmniejszanie zagrożenia stwarzanego przez phishing i wyciek danych będących wynikiem szkodliwej aktywności.
Analiza przypadków
Zobacz, jak firmy zabezpieczają swoją sprzedaż tokenów, inteligentne kontrakty i środowiska przy użyciu rozwiązań od Kaspersky.
-
Nobobox Rozwiązania:
Rozwiązania: Token Offering Security
Zespół ds. obsługi klientów chciał mieć pewność, że na realizację i powodzenie projektu nie wpłyną wady projektu ani luki czy nieudokumentowane funkcje w inteligentnym kontrakcie.
Twoja firma została zhakowana?
Profesjonalna reakcja na incydent cyberbezpieczeństwa jest dostępna zawsze wtedy, gdy jej potrzebujesz. Działamy w ponad 200 krajach, mamy 34 biur zlokalizowanych na całym świecie i jesteśmy do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Sprawdź nasze globalne doświadczenie i wykorzystaj je w zwalczaniu incydentów bezpieczeństwa.
Dokumentacja
Dowiedz się więcej od czołowych i uznanych na świecie ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa
Zagrożenia
Użytkownicy sieci łańcucha bloków mogą być atakowani poprzez phishing. Oszuści tworzą fałszywe strony i serwery zawierające pierwsze publiczne oferty tokenów w celu nakłonienia użytkowników do dokonywania płatności na konta fałszywych portfeli. Błędy w konfiguracji, jak również przechowywanie i przesyłanie danych w postaci niechronionej mogą skutkować wyciekiem wrażliwych informacji. Kontrola systemu może odbywać się dzięki obecności błędów w kodzie. Stanowi to jeszcze większe niebezpieczeństwo, gdy w platformie znajdują się scentralizowane komponenty.
-
Wiele stron oferujących pierwsze publiczne oferty tokenów i giełdy kryptowalut jest podatnych na ataki DDoS. Wymagają one zastosowania wszechstronnej ochrony, która wzmocni ich bezpieczeństwo i zminimalizuje ryzyko włamania.
-
Inteligentne kontrakty i kod łańcucha bloków mogą zawierać luki, a nawet stanowić tylną furtkę, co może zostać wykorzystane jako punkt wejścia przez cyberprzestępców.
-
Nie każde wdrożenie łańcucha bloków ma postać zdecentralizowaną. Pewne aspekty giełd kryptowalut nadal są silne scentralizowane i które stanowią atrakcyjny cel dla atakujących.
-
Socjotechnika, oszustwa i phishing to potencjalne zagrożenia nawet dla mocno chronionych systemów, takich jak łańcuchy bloków, umożliwiające oszustom uzyskanie dostępu do danych logowania użytkowników.
-
W niektórych przypadkach, jeśli atakujący zdobędą kontrolę nad ponad połową mocy obliczeniowej łańcucha bloków, będą oni mogli autoryzować oszukańcze transakcje.
-
Większość użytkowników zwykle nie zna podstawowych zasad cyberbezpieczeństwa i nie wie, jak reagować w przypadku ataku.