Kaspersky
Secure Mail Gateway
Kaspersky Secure Mail Gateway to w pełni zintegrowany system pocztowy i rozwiązanie do ochrony poczty w postaci jednego, gotowego do użycia urządzenia wirtualnego. Rozwiązanie jest oparte na popularnym produkcie Kaspersky Security for Linux Mail Server i zapewnia ochronę nowej generacji poczcie e-mail przed znanymi i nieznanymi zagrożeniami, łącznie ze spamem, phishingiem i wszelkiego rodzaju złośliwymi załącznikami.
Rozwiązanie jest łatwe w instalacji i zarządzaniu, dzięki czemu oszczędza czas, jaki trzeba poświęcić na codzienne zadania związane z pocztą i bezpieczeństwem, a równocześnie zapewnia nagradzaną ochronę i zwiększa produktywność użytkowników.
-
Gotowe do użycia urządzenie wirtualne
Fabrycznie przygotowane urządzenie wirtualne odpowiednie dla wszystkich najpopularniejszych platform, w tym VMware ESXi i Microsoft HyperV. W systemach fizycznych bez systemu operacyjnego może stanowić jedno wszechstronne rozwiązanie — gotową do użycia dystrybucję bramy pocztowej.
Funkcje wielowarstwowej ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem
Wielowarstwowa ochrona przed zagrożeniami - wspomagana chmurą za pośrednictwem Kaspersky Security Network
Rozwiązanie Kaspersky Secure Mail Gateway zawiera najnowszą wersję wielokrotnie nagradzanego silnika od firmy Kaspersky zabezpieczającego przed szkodliwym oprogramowaniem i dodatkowo otrzymuje informacje w czasie rzeczywistym z wykorzystującego chmurę rozwiązania Kaspersky Security Network (KSN). W ten sposób to rozwiązanie do ochrony serwera poczty dla systemu Linux jeszcze lepiej wykrywa i usuwa szkodliwe załączniki w odbieranych wiadomościach e-mail, w tym exploitów, nieznanych i zaawansowanych złośliwych programów.
Filtrowanie szkodliwych adresów internetowych – wspomagane chmurą za pośrednictwem Kaspersky Security Network
Dzięki aktualizacjom w czasie rzeczywistym otrzymywanym z chmury filtrowanie szkodliwych adresów internetowych blokuje e-maile, które zawierają linki do zainfekowanych witryn lub złośliwych plików.
Wykrywanie złośliwych makr/formantów ActiveX w plikach pakietu Office
Osadzanie złośliwych skryptów w plikach pakietu Office to popularna technika używana m.in. przez bardzo niebezpieczne programy, takie jak ExPetr/Petya/NotPetya. Ochrona nowej generacji od firmy Kaspersky zapewnia skuteczną ochronę przed takimi zagrożeniami.
Filtr spamu i treści
Silnik antyspamowy
Nasz silnik zapewniający ochronę przed spamem wykorzystuje dwie wydajne technologie: Enforced Anti-Spam Updates Service (EASUS), która korzysta z technologii push, bezpośrednio z opartego na chmurze systemu Kaspersky Security Network, do dostarczania aktualizacji w czasie rzeczywistym. Poprzez zmniejszenie „okna aktualizacji” z 20 minut do mniej niż 1 minuty technologia EASUS zwiększa ochronę przed najnowszym spamem i jego epidemią. Wspomagane chmurą filtrowanie reputacji — potrafi ocenić podejrzane e-maile, umieścić je w kwarantannie, a następnie ponownie sprawdzić je po zaktualizowaniu informacji. Zwiększa to ochronę przed nieznanym spamem i zmniejsza liczbę fałszywych alarmów.
Ochrona przed phishingiem z wykorzystaniem chmury
Nasz nowy moduł zapewniający ochronę przed phishingiem otrzymuje aktualizacje w czasie rzeczywistym z opartego na chmurze systemu Kaspersky Security Network, co umożliwia skuteczniejsze wykrywanie i blokowanie wiadomości e-mail zawierających łącza do stron phishingowych.
Wykrywanie wiadomości masowych
Istnieje możliwość skonfigurowania zbiorów zasad chroniących użytkowników przed niechcianymi wiadomościami masowymi.
Kwarantanna antyspamowa
Podejrzane wiadomości są umieszczane w kwarantannie antyspamowej, której zarządzanie odbywa się za pomocą interfejsu webowego. Istnieje możliwość przeglądania wiadomości zapisanych w kwarantannie.
Ocena poziomu prawdopodobieństwa spamu
Teraz organizacje użytkujące program MS Exchange mogą korzystać z kryterium Spam Confidence Level (SCL), dzięki czemu użytkownicy mogą definiować działania w odniesieniu do wiadomości zgodnie z progami SCL.
Ulepszona obsługa znaków
Obsługa znaków wykorzystywanych na całym świecie (inne niż łacińskie) w adresach e-mail.
Wykrywanie fałszywych domen Unicode
Kaspersky Secure Mail Gateway wykrywa teraz wiadomości zawierające oszukańcze domeny Unicode, czyli takie, w których użyte zostały symbole Unicode wizualnie przypominające znaki w oryginalnych adresach pocztowych i adresach internetowych.
Wielowarstwowa ochrona archiwów
Teraz rozwiązanie Kaspersky Secure Mail Gateway rozpoznaje i blokuje określone typy plików w archiwach i obiektach złożonych, umożliwiając wykrywanie wewnątrz archiwów wielowarstwowych — często wykorzystywanych przez oszustów.
Obsługa integracji
Integracja z Kaspersky Anti Targeted Attack Platform
Rozwiązanie Kaspersky Secure Mail Gateway może zostać zintegrowanie z platformą KATA — Kaspersky Anti Targeted Attack Platform i wysyłać do niej kopie wiadomości w celu ich przeskanowania. Na podstawie wyników skanowania poszczególne wiadomości mogą zostać zablokowane. Podejrzane wiadomości są umieszczane w kwarantannie rozwiązania KATA, a zarządzanie nimi odbywa się za pomocą interfejsu webowego.
Integracja z Kaspersky Private Security Network
Dla organizacji, które nie mogą uczestniczyć w Kaspersky Security Network (KSN), rozwiązanie Kaspersky Secure Mail Gateway umożliwia teraz integrację z Kaspersky Private Security Network (KPSN). Po zintegrowaniu z KPSN aplikacja może lokalnie wykorzystywać jej bazę reputacji aktualizowaną o najnowszą analizę zagrożeń globalnych, bez konieczności wysyłania jakichkolwiek danych poza obszar organizacji.
Przejrzyste monitorowanie i raportowanie
Integracja z Kaspersky Security Center
Kaspersky Security Center to łatwa w użyciu konsola zarządzająca firmy Kaspersky umożliwiająca monitorowanie zabezpieczeń na wszystkich serwerach poczty Linux – w tym klastrów. W przypadku wystąpienia incydentu bezpieczeństwa administrator systemu jest o nim informowany automatycznie.
Obsługa funkcji pomocy technicznej
Specjaliści ds. pomocy technicznej mogą teraz uzyskiwać dostęp do kopii zapasowych i osobistych czarnych/białych list użytkownika za pośrednictwem standardowego interfejsu webowego, w sposób nieodczuwalny dla administratorów systemu i użytkowników końcowych.
Pulpit nawigacyjny
Sieciowy pulpit nawigacyjny umożliwia szybki podgląd stanu i monitoringu, łącznie z informacjami na temat ostatnio wykrytego złośliwego oprogramowania.
Pełna obsługa protokołu SNMP (Simple Network Management Protocol)
Obsługa protokołu SNMP umożliwia monitorowanie dowolnego typu zdarzenia za pomocą związanych z nim zdarzeń i pułapek.
Zarządzanie poprzez internet i CLI
Zarządzanie aplikacjami może się odbywać za pomocą konsoli webowej lub interfejsu wiersza polecenia (CLI).
Szczegółowe i elastyczne raporty w formacie PDF
Konfigurowalne raporty ułatwiają monitorowanie i analizowanie ochrony oraz polityk.
System powiadomień
Administratorzy i właściciele dokumentów otrzymują informacje o incydentach związanych z naruszeniem zasad, dzięki czemu mogą podjąć natychmiastowe działania.
Szczegółowe dzienniki
Szczegółowe informacje na temat wszystkich działań produktu są rejestrowane automatycznie, co ułatwia identyfikację przyczyny problemu.
Rozszerzone możliwości pomocy technicznej
Teraz możesz wygenerować archiwum informacji dotyczących działania aplikacji i wysłać je do działu pomocy technicznej firmy Kaspersky. Autoryzowani użytkownicy konta w pomocy technicznej mogą uzyskiwać dostęp do raportów związanych z wydajnością aplikacji.
Rozszerzone powiadomienia
Zaplanuj i skonfiguruj powiadomienia dla użytkowników o wynikach przeskanowanych wiadomości. Takie powiadomienia zawierają listy najnowszych wiadomości w kopii zapasowej.
Integracja z systemem SIEM
Jeśli korzystasz z systemów SIEM, rejestry mogą być teraz generowane w typowym formacie zdarzeń (CEF), wzbogacając obraz bezpieczeństwa w firmie o zdarzenia związane z pocztą.
Łatwa instalacja i zarządzanie
Prosta instalacja
Wdrożenie rozwiązania Kaspersky Secure Mail Gateway jest tak łatwe jak wdrażanie maszyny wirtualnej na podstawie szablonu. Wszystkie komponenty są wstępnie skonfigurowane, aby działały bezproblemowo — nawet podstawowa konfiguracja pozwala na integrację z infrastrukturą IT.
Integracja z usługą Active Directory i OpenLDAP
Integracja pomaga w konfigurowaniu reguł i zasad. Komunikacja między rozwiązaniem Kaspersky Secure Mail Gateway a serwerem LDAP może być szyfrowana przy użyciu protokołu TLS lub SSL.
Zaawansowane zasady zarządzania ruchem pocztowym
Rozwiązanie firmy Kaspersky ułatwia wdrożenie grupowych zasad i reguł skanowania.
Obsługa protokołu IPv6
Podczas tworzenia reguł ruchu można używać nazewnictwa IPv6 dla adresów internetowych.
Skalowalna architektura
Cały system można łatwo migrować z serwera testowego do środowiska produkcyjnego, dzięki czemu system można dokładnie przetestować, zanim zostanie wdrożony.
Prosta aktualizacja
Oprócz ręcznego uruchamiania aktualizacji dla modułów chroniących przed wirusami, spamem i phishingiem można również zdefiniować ich całkowicie automatyczną instalację.
-
Redukcja kosztów i zwiększenie wiarygodności
Kaspersky Secure Mail Gateway jest dostarczany jako urządzenie wirtualne obejmujące:
- agenta przesyłania poczty,
- produkt Kaspersky Secure Mail Gateway,
- system operacyjny Linux,
Dzięki temu otrzymujesz w pełni zintegrowaną bramę pocztową wraz z systemem bezpieczeństwa poczty e-mail, bez konieczności borykania się z problemami związanymi z kompatybilnością oraz zależnościami. Uproszczenie wdrożenia i możliwości kontrolowania wydatków związanych z zarządzaniem pocztą i ochroną pozwala na zredukowanie kosztów.
Ponadto – z racji tego, że pracujesz z urządzeniem wirtualnym – korzystasz ze zwiększonej odporności na awarie. Gdy pojawią się jakiekolwiek problemy ze sprzętem, rozwiązanie Kaspersky Secure Mail Gateway może zostać błyskawicznie wdrożone na innym hoście.
Uproszczenie zadań administracyjnych
Z racji tego, że system operacyjny, agent pocztowy i oprogramowanie bezpieczeństwa zostały uprzednio zintegrowane, Twój zespół nie musi posiadać umiejętności zarządzania systemami Linux. Co więcej, pojedyncza i wydajna konsola webowa pozwala administratorom kontrolować wszelkie aspekty zarządzania pocztą i jej ochroną. Poprzez uproszczenie codziennych zadań administracyjnych, Twoi ludzie mogą mieć więcej czasu na inne projekty. Rozbudowane funkcje związane z raportami pozwalają na generowanie własnych dzienników zdarzeń i raportów w formacie PDF, a przetwarzanie ruchu w oparciu o role umożliwia obsługiwanie poczty z uwzględnieniem grup nadawca-odbiorca. Integracja z systemem SIEM umożliwia śledzenie alertów e-mail w ramach kontekstu zdarzeń w całej firmie.
Zwiększenie produktywności użytkowników
Eliminując większą ilość spamu, dbamy o to, by użytkownicy nie byli rozpraszani. Z kolei znikomy współczynnik fałszywych trafień oznacza, że liczba wiadomości e-mail nieprawidłowo identyfikowanych jako spam jest bardzo mała. Niezależne testy konsekwentnie potwierdzają wysoką jakość naszych technologii filtrowania spamu. Najnowsza nagroda SPAM+ pochodzi od organizacji Virus Bulletin za skuteczność rzędu 99,99%. Rozwiązanie Kaspersky Secure Mail Gateway łączy wysoki poziom ochrony z najlepszą wydajnością, zwiększając w ten sposób efektywność działania firmy.
Zapobieganie kosztownym incydentom z obszaru bezpieczeństwa i atakom typu ransomware
Połączenie skutecznej ochrony nowej generacji przed szkodliwymi programami, spamem i phishingiem zabezpiecza przed wszystkimi scenariuszami ataku za pomocą poczty elektronicznej, w tym infekcji złośliwym oprogramowaniem i kampanie spamowe obejmujące szeroki wachlarz celów, od tworzenia botnetu i szpiegostwo po oszustwa finansowe i ataki ransomware.
Ochrona zawsze na czasie
Nasz globalny system Kaspersky Security Network (KSN) odgrywa centralną rolę w dostarczaniu najświeższych informacji na temat cyberzagrożeń:
- Ochrona przed spamem – łącznie z usługą Enforced Anti-Spam Updates Service (EASUS) oraz filtrowaniem uwzględniającym reputację (dla adresów URL).
- Ochrona przed szkodliwym oprogramowaniem – łącznie z filtrowaniem uwzględniającym reputację (dla plików)
- Ochrona przed phishingiem.
Dzięki temu Twoja firma jest chroniona niezależnie od ewolucji krajobrazu cyberzagrożeń.
-
Wymagania sprzętowe
- Wolne miejsce (ESXi datastore): 100 GB
- Pamięć (RAM): 4 GB
- Procesor przynajmniej 4-rdzeniowy
Wymagania programowe
Dla wdrożeń wirtualnych:
- VMware ESXi 5.5 Update 2.
- VMware ESXi 6.0.
- Microsoft Hyper-V Server 2012 R2
Dla interfejsu sieci Web:
- Mozilla Firefox 49 lub nowszy
- Internet Explorer 11 lub nowszy
- Google Chrome 61 lub nowszy
Nie jesteś pewien, które rozwiązanie bezpieczeństwa jest odpowiednie dla Twojej firmy?